Nowości w drukarkach fiskalnych

Nowości w drukarkach fiskalnych

Wraz z postępującą informatyzacją, powszechnością komputerów oraz charakterem pracy popularność zyskują specjalne drukarki fiskalne. Moduł drukujący i jego zasada działania zasadniczo się nie różni od klasycznych kas fiskalnych, gdzie moduł drukarki jest zintegrowany i gdzie działa on w oparciu o klasycznego rodzaju szpule termoczułe i emitery promieniowania. Zatem jak dobrać dla siebie drukarkę fiskalną i jakie są najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwalają jeszcze skuteczniej prowadzić biznes i rozliczać finanse ze sprzedaży towarów oraz usług?

Zasada działania drukarki fiskalnej

Jak już było wspomniane na wstępie, podstawowa zasada działania nie różni się specjalnie od trybu funkcjonowania standardowego rodzaju modułów drukujących. Na przesuwający się papier o właściwościach światłoczułych i termoaktywnych nanoszona jest treść. Może to być paragon fiskalny, faktura, kupon lub też potwierdzenie z terminala płatniczego.

Kto powinien zaopatrzyć się w drukarkę fiskalną? Na pewno osoby korzystające w pracy z komputera i wykorzystujące zintegrowane systemy informatyczne do prowadzenia rozliczeń finansowych, asortymentu i obrotu w czasie rzeczywistym. Podstawową różnicą pomiędzy kasą, a drukarką fiskalną jest możliwość bieżącej kontroli stanu asortymentu poprzez integrację systemów inwentaryzacji z modułem sprzedażowym. Nie jest więc możliwe sprzedanie asortymentu, którego zwyczajnie nie ma. Drukarki fiskalne sprawdzają się więc w sklepach obsługujących wielu klientów i mających bardzo rozbudowany asortyment. Wiele sieci handlowych wykorzystuje aktualnie komputery wyposażone w drukarki fiskalne, co związane jest z zastosowaniem ujednoliconych systemów sprzedaży i raportowania wyników.

Drukarki fiskalne - nowości

Nowości na rynku drukarek fiskalnych

Obecnie bardzo ważne okazuje się dostosowanie urządzeń drukujących do potrzeb oraz oczekiwań klientów. Coraz szersza grupa wolnych zawodów ma obowiązek dysponowania kasami fiskalnymi i rozliczania przychodów oraz podatku od towarów i usług. Dla wielu pracujących w sposób mobilny i drogą bezpośrednich dojazdów do klientów jednoczasowe wystawianie paragonów, czy też faktur VAT może być dość problematyczne.

Wyspecjalizowane firmy, jak polski 4FIS zajmują się produkcją urządzeń odpowiadających potrzebom biznesmenów XXI- wieku. Większość drukarek produkowanych jest w formie zminiaturyzowanej, na co pozwoliło zastosowanie innowacyjnych materiałów oraz zaawansowanych modułów elektronicznych i drukujących. Miniaturyzacja pozwala zabrać drukarkę wszędzie ze sobą oraz korzystać z niej przy użyciu praktycznie każdego komputera.

Eliminacja błędów

Powszechnym problemem występującym w branży handlowej, szczególnie tam, gdzie liczba klientów jest bardzo duża pozostają błędy rozliczeniowe na zamknięciu dnia. Braki lub nadmiary w kasie są bardzo problematyczne i stresujące dla personelu. Nowoczesne drukarki są zaopatrzone w moduły przygotowywania cyfrowych kopii paragonów, które to jednocześnie mogą być zapisywane na nośnikach cyfrowych, głównie kartach SD.

Drukarki fiskalne trójmiasto

Nowoczesne podejście do jakości wydruku

Niemniej istotną rzeczą jest wysoka jakość wydruku oraz możliwość wygenerowania na drukarce fiskalnej druków niefiskalnych, kuponów, bonów oraz potwierdzeń transakcji. Nowoczesne drukarki pozwalają umieścić na wydruku zaawansowane grafiki 2D (logo marki, QR-code) oraz inne przydatne informacje w formie nad wyraz przejrzystej i długotrwałej.

Wybór drukarki fiskalnej jest rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym i funkcjonalnym, co pozwala każdemu zainteresowanemu szybko, profesjonalnie i bezpiecznie przygotowywać dokumentację sprzedaży towarów i usług.

Zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego artykułu – kasy fiskalne - przepisy.

Akceptuję

Ta strona używa ciasteczek.